Perşembe, Ağustos 12, 2010
Yildiz Meteor yağmuru bu gece saat kaçta

YILDIZ METEOR YAĞMURU BU GECE SAAT KAÇTABu gece saat 01:00 den sonra yıldız yani meteor yağmuru var
bu gece saat kaçta ne zaman nerelerden görünecek diye arayanlar için bu haberi açtık.
haberin aslı burada

yıldız+meteor+yağmuru+bu+gece+saat+kaçtaBu gece meteor yağmuru şölenini kaçırmak istemeyenler, gözlerini gökyüzüne çevirmeli. Her yıl yaşanan Perseid meteor yıldızı yağmuru kapsamında saatte 120 meteor gözlemlenebilecek.

Her yıl temmuz sonu ya da ağustos ayı ortasında gözlemlenebilen Perseid meteor yağmuru, bu akşam Almanya'da çok net bir şekilde izlenebilecek. Almanya Meteoroloji Dairesi'nden Dorothea Paetzold, "Perseid meteor yağmurunu kaçırmak istemeyenler için hava koşulları mükemmel" dedi.

Almanya'da bu gece bulutsuz bir gökyüzü bekleniyor. Ay ışığının da meteor yağmuru görüntüsünü bozmayacağı belirtildi.

Saatte 120 meteor

Yetkililer, gözlem için en iyi anın Almanya saatiyle pazar sabahı saat 02: 00 ila 05: 00 arası olduğunu söylüyor. Yıldız Dostları adlı dernekten Otto Guthier, gökyüzünde saatte 120 meteor gözlemlenebileceğini kaydetti. Öte yandan pazarı pazartesiye bağlayan gece de gözlem yapılabileceği belirtildi.
Yıldız Dostları Derneği'nin verilerine göre, ateş toplarının hızı saniyede 60 kilometre yani saatte 216 bin kilometreyi buluyor. Meteor yağmuru, Dünya'nın Güneş yörüngesinde dönerken Swift-Tuttle kuyrukluyıldızının parçalarının içinden geçmesiyle oluşuyor. Meteor yağmuru, en iyi Kuzey Yarımküre'de gözlemlenebilecek.

BU GECE YILDIZ METEOR YAĞMURU VAR

FUAT BEY:BU GECE KIYAMET KOPACAK!

0 yorum:

Yorum Gönder