Cubbeli Ahmet Hocayı seviyoruz

Cübbeli Ahmet Hocayı seviyoruz
"Ey iman edenler! Size bir fasık bir haber getirirse, bilmeyerek bir topluluğa zarar verip yaptığınıza pişman olmamak için o haberin doğruluğunu araştırın."
Hucurat 6

Tutuklanarak cezaevine gönderilen "Cübbeli Ahmet Hoca" olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü'ye, destek vermek için yaklaşık bir grup, adliye önünde geldi. Grup üyeleri, "Hocamızı seviyoruz", "Hepimiz cübbeliyiz" yazılı pankartlar açtı.

Kamuoyunda "Karagümrük çetesi" olarak bilinen suç örgütüne yönelik soruşturma kapsamında tutuklanarak cezaevine göndrilen "Cübbeli Ahmet Hoca" olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü'ye, yaklaşık 10 kişilik grup destek vermek için Beşiktaş'ta bulunan İstanbul Adliye'si önüne geldi. Grup ellerinde "Hocamızı seviyoruz", "Hepimiz cübbeliyiz" yazılı pankart taşıdıkları görüldü. Çarşaflı kadınların ve çocuklarında adliye önünde beklemesi dikkat çekti.
[caption id="attachment_2956" align="alignnone" width="540" caption="Cubbeli Ahmet Hoca"]Cubbeli Ahmet Hoca[/caption]
"HOCAMIZI SEVİYORUZ, ARKASINDAYIZ"
Dün akşamdan beri adliyede olduklarını belirten Şakir Kılıçoğlu, "Biz hocam için buradayız. Dua etmek istedik. Hocamızı seviyoruz, arkasındayız. Herkesten dua etmesini bekliyoruz" dedi. Ünlü'ye destek vermek için adliye önünde bekleyen Ahmet Özyurt, ise "Hocamızın sevenleri olarak buradayız. Hocamızın yanındayız. Mazlumun yanında olacağız. Hocamın mazlum olduğunu biliyoruz" diye konuştu.

İSMAİLAĞA CEMAATİNDEN DE DESTEK
Öte yandan tutuklanan Cübbeli Ahmet Hoca'ya İsmailağa Cemaati sahip çıktı. Cemaate ait internet sitesinden yapılan açıklama şöyle:

BEZDİRME VE YILDIRMA OPERASYONU
Cübbeli Hocamızın ifade vermeye çağrıldığını duyunca çok şaşırmadık. Dostu vardı düşmanı vardı bu insanın. Şaşırmasına şaşırmadık ama yaşananlar bizde büyük şüpheler meydana getirdi. Bunun bir soruşturmadan çok sindirme, bezdirme ve yıldırma operasyonu olduğunu tahmin ediyorduk.

KASET OYUNU TUTMADI, ÇETE VERELİM
Olayın başından itibaren sosyal paylaşım sitelerinde yapılan yorumlardan şöyle bir kanaatin oluştuğunu anlıyoruz: "Bu bir karalama ve sindirme operasyonudur, hükumeti ele geçiren diyalogcuların son hamlesidir"

Yüzdelik orana vurursak her halde %95'ininbu görüşte olduğunu söyleyebiliriz. Haklılık payı var veya yok ama insanlarımızın kanaati bu yöndedir. Halk atılan iftiraların farkındadır...

Kitap meşguliyetinden, vaaz kürsülerinden evine bile zor uğrayan ilim aşığı insanı ahlaksız ilişkilere yakıştırmak, çete ile ilişkilendirmekle itibarını zedeleyeceğini zannedenler varsa boşa kürek çektiklerini unutmasınlar. Hatırlarsınız bazı gurupların "hizmet" dedikleri şeyleri eleştirince de"ergenekoncu" iftirasını atmışlardı.

UTANMAZ HAKAN
Gel gelelim çıktığı kabuğu beğenmeyen Ahmet Hakan'a. Arkadaş sen ne terbiyesiz adamsın. Baban ile omuz omuza namaz kılan insanları nasıl da lekeliyorsun. Hiç içeriği hakkında bilgin olmadığı halde nasılda iftira ediyorsun. Şu camiadan hiç mi vicdan kırıntısı kalmadı içinde? Senin hiç mi utanman yok? Sende diyeceksin ki: "Evet yok, bu gece alemleri insanda ne ahlak, ne vicdan bırakıyor, haramlar insanın kalbini taştan katı yapıyor."

Sen bunu da diyemezsin çünkü o kadar düşmüşsün...

HÜKÜMETİ ELE GEÇİRDİLER
Küçük bir boşlukta hükümeti ele geçirenler bakın nasılda işlere kalkışıyor. Hükümeti elinde bulunduran asıl güçler nasıl da karşısındaki engelleri tahrip ediyor. Okyanus dalgaları bakın nasıl Türkiye'ye vuruyor...

Haydi, gün sizin gününüz ey münafıklar, haydi havalara uçun ey bidatçiler. Yaptığınızla övünün ey diyalogcular. Keyfini çıkarın ve Hocamızın düşürüldüğü durumu keyifle sayredin bakalım. Seyredin ki, belki bir daha böyle bir manzara bulamazsınız.

YOLA DEVAM
Efendi Hazretlerimiz: "Hiçbir şey olmayacak, Allah Kerimdir. Kerim olan Allah elbette kapıları açacak" buyurdu. Dolayısıyla bizim taviz vermeden yolumuza devam etmemiz gerekiyor. Bu ilk değil, biliyoruz ki son da olmayacak. Biz tasavvuf aşığı Hızır Hoca'yı, ilmin kalesi Bayram Hoca'yı feda ettik bu yola. Bir tane ölürse yüz tane yetiştiririz Allah'ın izniyle.Bilgilendirme: Patlakhaber Kişilere ve Kurumlara saygılı bir haber sitesidir. sitemizde sadece Patlakhaberler Kategorisindeki haberler eğlence amaçlı açılmış uydurma haberlerdir. Bizimle iletişime geçmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Gündemden haberin olsun:

Disqus Comments
reklam alanı
© Copyright 2009-2017 PATLAKHABER - All Rights Reserved - Yani Diyor ki içeriklerin hepsi el emeği göz nurudur, Engelli bir kul'un hakkıdır. ayrıca Telif hakkı yasasıyla korunmaktadır.