Mavi siyah sarı beyaz elbisenin sırrı çözüldü

Fotoşopta beyaz gördüğün yerin renk kodunu alıyorsun bakıyorsun aaa mavi çıktı!
interneti kasıp kavuran bu resim gerçekten çok ilginç kimileri mavi siyah (siyaha yakın kahverengi koyu hardal rengi ) gibi görüyor kimileri de basbaya altın sarısı beyaz diyor. kimisi de ilk başta altın sarısı beyaz derken sonra birşey oluyor ve Vallahi bu resim mavi siyah oldu resim değişti diyor.
bunun üzerine ben ve yeğenimde bu resim konusunda birbirimizi çok ikna etmeye çalıştık.


aynı resme bakıyoruz yemin ediyor sarı beyaz diye bende mavi kahve-siyah karışımı bir renk gördüğümü söylüyorum.
sonunda foto editör programını açtık ve bu elbiseden en beyaz gördüğün yeri damlalıkla al bakalım rengin html kodunu görelim dedik.

yeğenimde tamam dedi elbisenin en beyaz yerlerinden mausla seçti. aa bir baktı damlalıkta mavi renk. o da inanamadı ama damlalıkta mavi rengi gördü farklı farklı beyaz gördüğü yerlerden seçti yine mavi olduğunu gördü.


Patlakhaber de sarı beyaz elbiseyi mavi siyah görmek için ne yapmak gerekiyor yada elbisedeki beyaz renk nasıl mavi olur gözlerine inanamayanlar için
mavi siyah sarı beyaz görünen elbisenin sırrı çözüldü olsun diye.
mavi siyah görenler için mavi görünen kısma damlalıkla aynı maviden alıp mavi yazı yazdı siyah görünen kısıma siyah yazdı aynı şekilde birde sarı yazdı ve beyaz yazdı ve alttaki videoda da foto editör programında en beyaz görünen yerlerden damlalıkla renk aldı. damlalık hanesinde mavi olduğunu gören yeğenim gibi başkaları da görecek mi bakalım diye sarı beyaz elbiseyi mavi siyah görmek isteyenler için paylaştı. bakalım değişecekmi.

MAVİ SİYAH SARI BEYAZ GÖRÜNEN ELBİSENİN SIRRI
Aslında fazla ışıkta sarı beyaz az ışıkta mavi siyah görülüyor. ama çok ilginç bir durum var aynı ışıkta az önce sarı beyaz olduğuna yemin eden adam birden mavi siyah görmeye başlayıp kafayı yiyor. işte üzeri yazılı sarı beyaz mavi siyah elbiseler.

ve işte foto editörde beyaz görülen pikselden alınan renk kodu.

MAVİ SİYAH SARI BEYAZ GÖRÜNEN ELBİSENİN DÜZ HALİ

Burada elbiseyi ben altına çalan kahverengi ile mavi görüyorum.


BU DA ÜZERİNDE SİYAH YAZI VE MAVİ YAZI OLAN ELBİSE
(elbiseden damlalıkla çekilmiş)
bu elbiseyi sarı beyaz görenlerin yazıyı rahatlıkla okuması lazım bu elbiseyi mavi siyah gören bende yazıyı aynı tonlarda görmeme rağmen okuyabiliyorum.


BU DA ÜZERİNDE SARI YAZI VE BEYAZ YAZI OLAN elbise
mavi siyah görenlerinde bunu okuması lazım sarı renk görenlerin tarifi üzerine en yakın renk seçildi.
beyaz saf beyaz seçildi.BEYAZ SARI GÖRÜNEN ELBİSENİN FOTO EDİTÖR PROGRAMINDA PİKSEL PİKSEL RENKLERİ VİDEO

Bilgilendirme: Patlakhaber Kişilere ve Kurumlara saygılı bir haber sitesidir. sitemizde sadece Patlakhaberler Kategorisindeki haberler eğlence amaçlı açılmış uydurma haberlerdir. Bizimle iletişime geçmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Gündemden haberin olsun:

amp yorum alanı
Disqus Comments
amp yorum disqus


- - - -

iller Arası Kaç KM Kaç saat Hesaplama


Bunlar sizde varsa Yüksek Tansiyon Hastası olabilirsiniz

© Copyright 2009-2017 PATLAKHABER - All Rights Reserved - Yani Diyor ki içeriklerin hepsi el emeği göz nurudur, Engelli bir kul'un hakkıdır. ayrıca Telif hakkı yasasıyla korunmaktadır.