Ana içeriğe atla

Cübbeli Ahmet Hocanın mahkemesi ne oldu
Kasım 2012 Cübbeli Ahmet Hocanın Mahkemesi ne olduBiz ve sevenleri tarafından merakla beklenen Cübbeli Ahmet Hocamızın Kasım ayı duruşması da Tahliye talebinin reddi ile sonuçlanmış.
çıkarmayacaklar canım adamı içerden belli. Hocam hiç üzülme gönüllerimiz bir. Allah Senden Razı olsun teheccudlerde dualarımız bir olsun. çıkacağın günü sabırsızlıkla bekliyoruz. neyse daha fazla duygusala bağlamadan Cübbeli Ahmet hocanın son duruşması olan Kasım Mahkemesi ne oldu haberini benim gibi merak eden Cübbeli severler için paylaşıyoruz haberimizi habervaktimde okuduk. bu arada Hasan Karakaya Abimizin Cübbeli Ahmet hocaya yaptığı saygısızlığı da unutmadık Özür Dile hasan Abi. Nerdesiniz siyasiler neden bu adamı ziyaret etmiyorsunuz. halkın Teveccühü bu adamda neden kimse Cübbeli yi kurtarmak adına bir adım atmıyor göz göre göre adamı
safdışı ediyorlar. bu arada ismailağa cemaatinin olduğu bilinen itibar haber ve itibar haber forumu da kapalı. yani cübbeli ile ilgili bilgi almak isteyenler itibar haber den alamazlar. itibar haber e ismailağa cemaatindeki kardeşlerime ve Tüm cübbeli severlere tüm yüreğimle söylüyorum bizde sizdeniz ölene kadar son tıka kadar :) sizi Allah için seviyoruz Allahın rahmeti selameti üzerinize olsun.

CÜBBELİ AHMET HOCA HABERVAKTİM SON HABERİ
16 sanıklı davanın tutuklu sanıklarının tutukluluk halinin devamına karar verildi. Duruşmaya izleyici olarak katılan iş adamı Fadıl Akgündüz, Ahmet Mahmut Ünlü'nün babası Yusuf Ünlü'nün elini öpmesi dikkat çekti.

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu sanıklar Barış Sezek, Mahjouba Demirel ve Nejat Ergin'de aralarında bulunduğu 10 tutuksuz sanık katıldı. Duruşmaya katılmayan tutuklu sanık Ahmet Mahmut Ünlü, aldığı istirahat raporunu mahkemeye gönderdi.Tanıkların dinlenmesinin ardından sanık ve avukatların talepleri alındı.

Duruşma sonunda tahliye ve diğer taleplere ilişkin ara kararını açıklayan mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, tutuklu sanıklar Ahmet Mahmut Ünlü, Barış Sezek ve Mahjuba Demirel'in tutukluluk hallerinin devamına karar verdiklerini açıkladı. Ekinci, iddia edilen suçun niteliği, bir kısım sanıkların beyanları, yakalama ve el koyma tutanakları, bir kısım sanıklar ile mağdureler arasında para hareketlerini gösteren ödeme belgeleri, kuvvetli suç şüphesini gösteren olguların bulunması, delillerin henüz toplanmamış olması, sanıkların tutukluluk hallerine ilişkin makul süreyi aşan bir durumun olmaması nedeniyle tahliye taleplerini reddettiklerini kaydetti. Dosyadaki eksiklerin giderilmesi için duruşma 7 Aralık 2012 tarihine ertelendi.

Öte yandan Cübbeli Ahmet'in kızı ve oğlunun da aralarında bulunduğu ailesi ile iş adamı Fadıl Akgündüz ve yazar Emine Şenlikoğlu da duruşmayı izleyenler arasında yer aldı. Fadıl Akgündüz'ün, duruşma başladıktan yaklaşık bir saat sonra duruşma salonuna girdiği ve izleyiciler arasında yer alan Cübbeli Ahmet'in babası Yusuf Ünlü'nün elini öptüğü gözlendi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, sanık Ahmet Mahmut Ünlü'nün, "Haksız çıkar sağlamak amacıyla kurulan örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek", "İnsan ticareti yapmak", "Cinsel saldırı" ve "Kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak" suçlarından 25 yıldan 53 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması talep ediliyor.

CİHAN

Konunun Etiketleri,
Cübbeli Ahmet hoca son durum, Cübbeliye ne oldu, cübbeli serbert bırakıldı mı, cübbeli Ahmet hoca habervaktim, cübbeli Ahmet hoca samanyoluhaber, cübbeli ahmet hoca duruşması sonucu, cübbeli ahmet hoca 1 kasım haberi, cübbeli ahmet hocanın mahkemesi ne oldu, cübbeli çıktı mı, en son cübbeli haberleri, cübbeli Hapisten çıktı mı, itibar haber cübbeliYorumlar