gizlilik bildirimiBu bağlantıya tıkladığınız tüm siteler Google adsense, Google ve Blogger Gizlilik politikalarını kullanır.

GİZLİLİK POLİTİKAMIZ - OUR PRİVACY POLİCİES

Sitemizi ziyaret ederek şunları kabul etmiş olursunuz;
Alacak mirasınızın yarısını bize vermeyi, tuvalette zıçarken banyoda çimerkene gelip sizi izlememize kameraya çekmemize istediğimiz yerde yayınlamamıza, evinizin arabanızın birer anahtarını bize vermeyi istediğimiz zaman gelip arabayı kullanmayı gece evinize girip yatak odanızda sizi izlemeyi kameraya çekmeyi, sizi uyandırıp reklam göstermemizi, maaşınıza el koymayı, her türlü platformda yazıştığınız gizli yazışmaları okumamızı,
- tipe bak huahahaa diye parmakla sizi gösterip Hunharca alay etmemizi, gülmemizi, kişileriniz arasında laf taşıyıp sizi birbirine düşürmemizi, yediğiniz lokmaları saymayı,
-yuh ulan boşanda semerini ye
dememizi kabul etmiş sayılırsınız.
Bizden gizli saklı hiçbirşeyiniz kalmaz.
Şaka şaka Gizlilik politikaları öyle birşey değildir.


KISACA YENİ GİZLİLİK POLİTİKASI
Diyelim ki Google da bebek arabası aradınız bi kaç alışveriş sitesine girip bakıp çıktınız.
işte o zaman Google size bir numara verir ve ziyaret bilgilerinizi Google reklam kodu olan bir siteye girdiğiniz zaman kullanarak size alakalı reklam göstermeye çalışır. peki nedir bu bilgiler Google ın kullandığı tabir ile veriler..

hangi tarayıcıdan girdiniz?
hangi kelimeleri aradınız?
hangi ülkeden hatta hangi konumdan girdiniz?
hangi cihazı kullanıp girdiniz?
arama sonuçlarında hangi sitelere girdiniz?
hangi sayfalarda kaçar dakka durdunuz sonrasında nereye gittiniz?
yaşınız, cinsiyetiniz

bunları ve daha fazlasını size verdiği numaraya iliştirir.

örnek;
3243455 nolu ziyaretçi "bebek arabası modelleri" terimini aradı
hepsiburada com bebek arabası modelleri a marka bebek arabasına baktı sonra geri geldi
gittigidiyor com bebek arabası modelleri b marka bebek arabasını 1 dk inceledi sonra tarayıcıyı kapattı.

siz tekrar tarayıcıyı açıp haber yazıp bir haber sitesine girdiğinizde o haber sitesindeki Google reklam kodu
sizin 3243455 nolu sörf bilgilerinizi alır ve size tamda baktığınız o bebek arabası modellerinin reklamlarını gösterebilir.

daha fazlasını merak edenler için


GOOGLE GİZLİLİK POLİTİKASI - 25 Mayıs 2018
Hizmetlerimizi kullandığınızda, bilgileriniz açısından bize güvenirsiniz. Bunun büyük bir sorumluluk olduğunu bildiğimizden bilgilerinizi korumak ve bilgilerinizin kontrolünün sizde olmasını sağlamak için büyük çaba harcarız.

Bu Gizlilik Politikası ile hangi verileri neden topladığımızı ve bilgilerinizi nasıl güncelleyebileceğinizi, yönetebileceğinizi, başkalarına aktarabileceğinizi ve silebileceğinizi anlamanıza yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

Her gün milyonlarca insanın dünyayı yeni şekillerde keşfetmesine ve etkileşimde bulunmasına yardımcı olacak çeşitli hizmetler geliştiriyoruz. İşte hizmetlerimizden bazıları:

Arama, YouTube ve Google Home gibi Google uygulamaları, siteleri ve cihazları
Chrome tarayıcı ve Android işletim sistemi gibi platformlar
Reklamlar ve yerleştirilmiş Google Haritalar gibi üçüncü taraf uygulamalara ve sitelere entegre edilen ürünler
Gizliliğinizi yönetmek için hizmetlerimizi çeşitli şekillerde kullanabilirsiniz. Örneğin, e-postalar ve fotoğraflar gibi içerikler oluşturmak ve yönetmek ya da daha alakalı arama sonuçları görmek için Google Hesabı'na kaydolabilirsiniz. Oturumunuz kapalıyken veya hiç hesap oluşturmadan da Google'da arama yapma veya YouTube videoları izleme gibi birçok Google hizmetini kullanabilirsiniz. Ayrıca Chrome'u Gizli modda kullanarak web'deki göz atma faaliyetlerinizi gizli bir şekilde yürütebilirsiniz. Hizmetlerimiz genelinde, hangi bilgileri topladığımızı ve bilgilerinizin nasıl kullanıldığını kontrol etmek için gizlilik ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz.

Konuları mümkün olduğunca net bir şekilde açıklamak için anahtar terimler ile ilgili örnekler, açıklayıcı videolar ve tanımlar ekledik. Bu Gizlilik Politikası hakkında sorularınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

GOOGLE'IN TOPLADIĞI BİLGİLER
Hizmetlerimiz kullanılırken ne tür bilgiler topladığımızı anlamanızı istiyoruz

Kullandığınız dil gibi temel konulardan, en fazla işinize yarayacak reklamlar, internette sizin için en önemli kişiler veya hangi YouTube videolarını beğenebileceğiniz gibi karmaşık konulara kadar her tür bilgiyi, tüm kullanıcılarımıza daha iyi hizmetler sunmak amacıyla toplarız. Google'ın topladığı bilgiler ve bu bilgilerin nasıl kullanıldığı, hizmetlerimizi kullanma ve gizlilik kontrollerinizi yönetme biçiminize bağlıdır.

Bir Google Hesabı'nda oturum açmadığınızda, kullandığınız tarayıcıya, uygulamaya veya cihaza bağlı benzersiz tanımlayıcılar ile topladığımız bilgileri depolarız. Bu, farklı tarama oturumlarında dil tercihlerinizi koruma gibi işlemler yapmamıza yardımcı olur.

Oturum açtığınızda da bilgi toplarız. Google Hesabınızda depoladığımız bu bilgileri kişisel bilgiler olarak değerlendiririz.

OLUŞTURDUĞUNUZ VEYA BİZE SUNDUĞUNUZ ŞEYLER;
Google Hesabı oluştururken bize adınız ve şifreniz gibi kişisel bilgiler sağlarsınız. Ayrıca hesabınıza telefon numarası veya ödeme bilgileri de ekleyebilirsiniz. Bir Google Hesabı'nda oturum açmasanız bile bize bilgi sağlamayı seçebilirsiniz (hizmetlerimizle ilgili güncellemeler almak için e-posta adresinizi vermeniz gibi).

Hizmetlerimizi kullanırken oluşturduğunuz, yüklediğiniz veya başkalarından aldığınız içeriği de toplarız. Buna, yazdığınız ve aldığınız e-postalar, kaydettiğiniz fotoğraf ve videolar, oluşturduğunuz dokümanlar ile e-tablolar ve YouTube videolarına yaptığınız yorumlar dahildir.

Hizmetlerimiz kullanılırken topladığımız bilgiler
Uygulamalarınız, tarayıcılarınız ve cihazlarınız
Google hizmetlerine erişirken kullandığınız cihazlar, tarayıcılar ve uygulamalar hakkında bilgi toplarız. Bu bilgiler, otomatik ürün güncellemeleri ve piliniz azaldığında ekranınızın karartılması gibi özellikler sunmamıza yardımcı olur.

Topladığımız bilgiler arasında benzersiz tanımlayıcılar, tarayıcı türü ve ayarları, cihaz türü ve ayarları, işletim sistemi, operatör adı ve telefon numarası da dahil olmak üzere mobil ağ bilgileri ve uygulama sürüm numarası yer alır. Uygulamalarınızın, tarayıcılarınızın ve cihazlarınızın hizmetlerimizle etkileşimi hakkında da bilgi toplarız. IP adresi, kilitlenme raporları, sistem etkinliği ve isteğinizin tarihi, zamanı ile yönlendiren URL'si bu kapsamda toplanan bilgilerden bazılarıdır.

Bu bilgileri cihazınızdaki bir Google hizmeti sunucularımızla iletişim kurduğunda (örneğin, Play Store'dan uygulama yüklediğinizde veya bir hizmet otomatik güncelleme olup olmadığını kontrol ettiğinde) toplarız. Google uygulamalarının yüklü olduğu bir Android cihaz kullanıyorsanız cihazınız düzenli olarak Google sunucularıyla iletişim kurarak hem cihazınız hem de hizmetlerimizle bağlantı konusunda bilgi verir. Cihazınızın türü, operatörünüzün adı, kilitlenme raporları ve yüklediğiniz uygulamalar bu bilgiler arasında yer alır.
Google, hizmetlerimizi kullanan sitelerdeki veya uygulamalardaki bilgileri nasıl kullanır?


Pek çok web sitesi ve uygulama, içeriklerini iyileştirmek ve ücretsiz olarak kullanıma sunmaya devam etmek için Google hizmetlerini kullanır. Bu siteler ve uygulamalar hizmetlerimizi entegre ettiklerinde Google ile bilgi paylaşırlar.

Örneğin, AdSense gibi reklamcılık hizmetleri kullanan, Google Analytics gibi analiz araçları içeren veya YouTube'dan video içeriğine yer veren bir web sitesini ziyaret ettiğinizde, web tarayıcınız belirli bilgileri Google'a otomatik olarak gönderir. Bu bilgiler arasında, ziyaret ettiğiniz sayfanın URL'si ve IP adresiniz yer alır. Ayrıca tarayıcınıza çerezler yerleştirebilir veya tarayıcınızdaki mevcut çerezleri okuyabiliriz. Google reklamcılık hizmetlerini kullanan uygulamalar da uygulama adı ve reklamcılık için benzersiz tanımlayıcı gibi bilgileri Google ile paylaşır.

Google, hizmetlerimizi sunmak, sürdürmek ve iyileştirmek, yeni hizmetler geliştirmek, reklamcılığın etkisini ölçmek, sahtekarlık ve kötüye kullanıma karşı korumak, hem Google'da hem de iş ortaklarımızın sitelerinde ve uygulamalarında gördüğünüz içerik ve reklamları kişiselleştirmek için siteler ve uygulamalar tarafından paylaşılan bilgileri kullanır. Bu amaçların her biri için verileri nasıl işlediğimizle ilgili daha fazla bilgi edinmek için Gizlilik Politikamıza bakın. Google reklamları, bilgilerinizin reklamcılık bağlamında nasıl kullanıldığı ve Google'ın bu bilgileri ne kadar süre boyunca depoladığı ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için de Reklamcılık sayfamıza bakın.

Reklam kişiselleştirme
Reklam kişiselleştirme ayarı açıksa, Google size daha faydalı olacak reklamlar gösterebilmek için bilgilerinizi kullanır. Örneğin, dağ bisikleti satan bir web sitesi Google'ın reklam hizmetlerini kullanıyor olabilir. Bu siteyi ziyaret ettikten sonra, Google tarafından sunulan reklamları gösteren farklı bir siteyi ziyaret ettiğinizde dağ bisikletleriyle ilgili bir reklam görebilirsiniz.

Reklam kişiselleştirme ayarı kapalıysa, Google, reklam profili oluşturmak veya Google'ın size gösterdiği reklamları kişiselleştirmek için bilgilerinizi toplamaz veya kullanmaz. Reklamları görmeye devam edersiniz, ancak sizin için o kadar faydalı olmayabilirler. Reklamlar yine de baktığınız web sitesinin veya uygulamanın konusu, mevcut arama terimleriniz veya genel konumunuz baz alınarak gösterilebilir, ancak reklamlar gösterilirken ilgi alanlarınız, arama geçmişiniz veya tarama geçmişiniz dikkate alınmaz. Bilgileriniz yukarıda bahsedilen diğer amaçlar için (reklamcılığın etkisini ölçmek ve sahtekarlık ile kötüye kullanıma karşı koruma gibi) kullanılmaya devam edebilir.

Google hizmetlerini kullanan bir web sitesi veya uygulama ile etkileşimde bulunduğunuzda, Google gibi reklam sağlayıcılardan kişiselleştirilmiş reklamlar görmek isteyip istemediğinizi seçmeniz istenebilir. Seçiminiz ne olursa olsun, reklam kişiselleştirme ayarınız kapalıysa veya hesabınız kişiselleştirilmiş reklamlar için uygun değilse Google size gösterilen reklamları kişiselleştirmez.

Size reklam göstermek için kullandığımız bilgileri reklam ayarlarınızı ziyaret ederek görebilir ve kontrol edebilirsiniz.

Google'ın bu siteler ve uygulamalarda topladığı bilgileri nasıl kontrol edebilirsiniz?

Google hizmetlerini kullanan siteleri ve uygulamaları ziyaret ettiğinizde veya bunlarla etkileşimde bulunduğunuzda cihazınız tarafından paylaşılan verileri kontrol etmenin bazı yollarını aşağıda bulabilirsiniz:

Reklam Ayarları Google hizmetlerinde (Google Arama veya YouTube gibi) ya da Google reklam hizmetlerini kullanan Google haricindeki web siteleri ve uygulamalarda size gösterilen reklamları kontrol etmenize yardımcı olur. Ayrıca reklamların nasıl kişiselleştirildiğini öğrenebilir, reklam kişiselleştirme ayarını devre dışı bırakabilir ve belirli reklamverenleri engelleyebilirsiniz.
Google Hesabınızda oturum açtıysanız, Hesap ayarlarınıza bağlı olarak Etkinliğim bölümü, ziyaret ettiğiniz siteler ve uygulamalardan topladığımız bilgiler de dahil olmak üzere Google hizmetlerini kullandığınızda oluşturulan verileri incelemenize ve kontrol etmenize olanak tanır. Tarihe ve konuya göre göz atabilir, etkinliğinizin bir kısmını veya tamamını silebilirsiniz.
Pek çok web sitesi ve uygulama, ziyaretçilerin siteleriyle veya uygulamalarıyla nasıl etkileşimde bulunduklarını öğrenmek için Google Analytics'i kullanır. Tarayıcınızda Analytics'in kullanılmasını istemiyorsanız Google Analytics tarayıcı eklentisini yükleyebilirsiniz. Google Analytics ve gizlilik hakkında daha fazla bilgi edinin.
Chrome'da gizli mod web sayfalarını ve dosyaları tarayıcı veya Hesap geçmişinize kaydetmeden web'e göz atmanıza olanak tanır (oturum açmayı seçmediğiniz takdirde). Tüm gizli pencerelerinizi ve sekmelerinizi kapattığınızda çerezler de silinir, yer işaretleriniz ile ayarlarınız ise siz onları silene kadar depolanır. Çerezler hakkında daha fazla bilgi edinin.
Chrome da dahil olmak üzere birçok tarayıcı, üçüncü taraf çerezlerini engellemenize olanak tanır. Varsa mevcut çerezleri de tarayıcınızdan temizleyebilirsiniz. Chrome'da çerezleri yönetme hakkında daha fazla bilgi edinin.

Daha fazlası için;
Google Gizlilik PolitikasıBu blogdaki popüler yayınlar

HES Kodu nasil alinir hayat eve sigar kodu alma sms