Üstünde Kırmızı Çizgi Olan Https nedir - nasıl düzelir
üzerinde kırmızı çizgi olan https nedir?üstü çizgili https nedir


internet üzerinden alışveriş git gide artarken internet dolandırıcıları ve heygırlar (hackerlar) da her geçen gün yeni bir yöntem buluyorlar. https olan linkler sizin girdiğiniz bilgilerin başkası tarafından okunamayacağını girdiğiniz bilgilerin 256 bit şifreleme ile (çözümlenmesi neredeyse olanaksız) şifrelenerek kullanıldığını gösteriyor fakat Google Chrome internet tarayıcı bazı https linkleri (urlleri) üzerinde çapraz kırmızı bir çizgi ve kilit simgesinin üstünde de çarpı ile gösteriyor peki bu ne demek?
yani üzeri çizgili https ne anlama geliyor? üzeri çizgili https sayfalardan güvenli alışveriş yapılabilir mi?


üstü+çizgili+https

BİLGİSAYARINIZIN TARİHİNİ DÜZELTİN.

işte Google da buna şöyle bir açıklama getiriyor.

Site, SSL kullanmaktadır, ancak Google Chrome sitede riski yüksek, güvenli olmayan içerik saptamış ya da sitenin sertifikasıyla ilgili sorunlar bulmuştur. Bu sayfaya hassas bilgi girmeyin. Geçersiz sertifika veya diğer ciddi https sorunları, birilerinin siteyle kurduğunuz bağlantıyı kurcalama girişiminde bulunduğunu gösteriyor olabilir.

aslında bu bilgiye chrome un adres çubuğunda üstü çizgili https nin göründüğü sayfada üstü çizgili https nin üzerine gelip tıklayarak da ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

niyazi Turgut dedi ki…
yhaw http nin üzerinde kırmıız çizgi war nasıl gidicek
asadas dedi ki…
yaw cevabı versene nerden gidicek bu yaw
sagirsultan dedi ki…
siz götüremezsiniz onu. sitenin o sayfasını hazırlayan o sayfadan dışarı çıkan resimler dahil tüm http bağlantıları kaldıracak. https sayfadan http sayfaya bağlantı verilince oluşan birşey.
özgür kara dedi ki…
arkadaşlar bilgisayarın tarih ve zamanını ayarlayın geçmesi lazım öle...
Editor-Octopus dedi ki…
bilgisayarının tarihini düzelt niyazi
Editor-Octopus dedi ki…
tarihi düzeltiin

Bu blogdaki popüler yayınlar

1 torba çimento kaç kg

Arşivleme

Daha fazla göster