iphone hata 1600 16xx kodu çözümü
iphone itunes hatası 1600 16xx hata kodları anlamı ve çözümü


iphone,itunes,hatası+çözümü
16XX hata kodlarının sadece bir tek sorunu vardır. Buda bilgisayarımızda bulunan Comx restore dosyasının zarar görmesinden kaynaklanıyor.

Öncelikle şuradaki linkten zip dosyamızı indirelim.

Daha sonra zip dosyasının içinden çıkardığımız .ipws uzantılı dosyamızı ( x12220000_4_Recovery.ipsw) C:\Documents and Settings\kullnıcıadınız\Application Data\Apple Computer\iTunes\Device Support içerisine atalım. Ama atmadan önce ordaki dosyaları silelim.


Bu işlemi tamamladıktan sonra bilgisayarımızı kapatıp açalım. Artık 16XX serisi hata kodlarını almadan DFU modda Shift+Restore işlemini yapabilirsiniz.

An unknown error occured (1600) (1602) (1604) (16XX)

itunes hataları ve anlamları • Error 1011, 1013, 1015 (Restore işleminin sonunda çıkar):Bu hata mesajı, iPhone’un modem firmware’i yenilenemeyince çıkar. Örneğin iPhone’unuzu 1.1.4′ten 1.1.3′e düşürdüğünüzde bu normaldir.Bu durumda iPhone’unuz Recovery Mode’da kalacaktır. Recovery Mode’dan çıkmak için MAC kullanıcıları independence, PC kullanıcıları jailbreak 1.1.2‘yi kullanabilir.
  George Hotz’un iPhone vikipedi’sinde iPhone’unuzun açma kapatma düğmesine 60 saniye basılı tutarsanız da Recovery Mode’dan çıktığı belirtiliyor.
  Eğer telefonunuz recovery mode’dan çıktıktan sonra “Repair Needed” hatası veriyorsa, yeniden Restore etmeyi deneyin. Hala “Repair Needed” hatası alıyorsanız, telefonunuzu DFU Mode’a alıp yeniden Restore edin. Düzelmiyorsa iPhone’unuzda kalıcı hasar oluşmuş olabilir.
 • Error 1602, 1603:Unknown Error (bilinmeyen hata) klasmanına girer. Genellikle bilgisayarınızın iPhone ile bağlantısının koptuğu anlamına gelir.iTunes’ı yeniden kurmak çözüm sağlayabilir. Sim Kartınızı çıkartıp Restore işlemini yeniden yapmak sorununuzu çözebilir. (Sim kartınızı çıkarttıktan sonra telefonunuzu kapatıp açın. Telefonunuzu bu işlemden sonra Restore Mode’a alın)
  Kimi zamanlarda bu hata mesajı daha ciddi sorunlar olduğu anlamına gelebilir, telefonunuzu servise (Apple’a / Türkiye’de GenPa’ya) vermeniz gerekebilir. • Error 1600:Mac kullanıyorsanız OSX’inizde;
  mkdir ~/Library/iTunes/”Device Support” komutunu deneyin. Eğer bu klasör mevcut ise, klasörün içindeki dosyaları silin.
  Bu hata aynı zamanda pwnage işlemi yapılamamış DFU Mode’daki telefona firmware kurmaya çalışırken de karşınıza çıkabilir. Telefonu DFU Mode’dan çıkartmak için kablosunu sökün, HOME ve Açma Kapama tuşlarına aynı anda basın 60 saniye kadar bekleyin. Apple logosu çıktığında tuşları bırakın. Telefonunuz DFU Mode’dan çıkacaktır.
  iPhone’un Sim Kartını çıkartıp yeniden Restore işlemini yapmayı deneyin.
 • Error 1604:Apple’ın bu hata ile ilgili bazı tavsiyeleri var.1). Bilgisayarınızı yeniden başlatın
  2). USB’den bağlı tüm diğer aletleri sökün, iPhone’unuz Dock’a bağlıysa sökün, direkt kabloyu iPhone’unuza bağlayın.
  3). Mac OS X 10.4.x işletim sistemli PowerPC işlemcili Mac kullanıyorsanız “Classic Enviroment” açık ise kapatın.
  4). İşletim sisteminizde yani bir kullanıcı hesabı açın.
  5). iTunes’ı sisteminizden kaldırıp, yeniden kurun.
  6). Farklı bir bilgisayarda Restore işlemini yapmayı deneyin.
  7). USB sürücülerini güncelleyin ya da yeniden kurun.


 • Error 1, 2, 3, 6 ya da 99′dan küçük bir sayı:Bu hata mesajı telefonunuzun Restore Mode’a alınamadığı anlamına geliyor.Bu durumda telefonu kendiniz DFU Mode’a alın.
  Kimi zamanlarda 6 numaralı hata telefonunuzu kırdığınız zaman ayarladığınız partition büyüklüğünden de kaynaklanıyor olabilir. Bu 6 numaralı hatayı, UPGRADE işlemi sırasında alıyorsanız, telefonunuza önceden kurduğunuz firmware’in partition büyüklüğünden kaynaklı bir problem olabilir. Bu durumda eski firmware’i farklı bir partition büyüklüğü ile yeniden telefonunuza kurup sonra UPGRADE işlemini deneyebilirsiniz.

 • iTunes was unable to load dataclass information from sync services
 • Yorumlar

  Enis dedi ki…
  Link kırılmış 16xx rar lütfen başka bir siteye de uplar msnz ?

  Bu blogdaki popüler yayınlar

  Almanyada satılan Türk helal belgeli sucuk markaları

  1 torba çimento kaç kg

  Arşivleme

  Daha fazla göster