Mekkede su baskını resimleri
Mekkede Kabede su baskini resimleri
3 kasım 2010 tarihli konu fakat bu su sel baskını Görüntüleri 1941- 1974 yıllarınaa ait baskın ve kıyamet alameti gerçekleşmesi. buyurun kabede mekkede su baskını resimleri;fotoğrafları
Kabe de sel baskını resimleri
![kabede su baskını resimleri](https://i658.photobucket.com/albums/uu309/elestiriyoruz/kabe-baskini-cuheyman/40038.jpg)
1941 ve 1974 yıllarındaki sel baskınlarında Kabe havuzun içinde yüzen bir yapı gibi göründü
![Mekkede su baskını resimleri](https://i658.photobucket.com/albums/uu309/elestiriyoruz/kabe-baskini-cuheyman/40040.jpg)
Sel baskınlarında Kabe'nin içi kadar çevresinde de su birikintileri oluştu. İbadet etmeye gelen Müslümanlar zor anlar yaşadıysa da zorluklara rağmen ibadet etmenin tadını çıkardı....
![hacda su baskını resimleri](https://i658.photobucket.com/albums/uu309/elestiriyoruz/kabe-baskini-cuheyman/40041.jpg)
1941'deki sel baskını o kadar güçlüydü ki arabalar bile su üzerinde yüzdü. Yağmurun hemen ardından çekilmiş bu fotoğraf, insanların şaşkın bakışlarını yansıtıyor.
![kabede su baskını fotoğrafları](https://i658.photobucket.com/albums/uu309/elestiriyoruz/kabe-baskini-cuheyman/40043.jpg)
İnsanlığın en eski mabetlerinden, Müslümanların kıblesi Kabe, tarih boyunca hem insanların hem de doğa olaylarının tehdine karşı hep korunarak bu günlere kadar ayakta kaldı..
![mekkede su baskını fotoğrafları](https://i658.photobucket.com/albums/uu309/elestiriyoruz/kabe-baskini-cuheyman/40044.jpg)
Safa ve Merve arasında say yapanlar görünüyor. Bu koridor boyunca 7 kez yürümek gerekiyor ve toplam katedilen mesafe yaklaşık 3.5 km. Normal koşullarda en az 1 saat sürüyor. Su içinde ise oldukça zor..
![mekkede sel baskını fotoğrafları](https://i658.photobucket.com/albums/uu309/elestiriyoruz/kabe-baskini-cuheyman/40045.jpg)
Sel baskınında yüzerek tavaf yapmaya çalışan ve ibadete ara verip Kabe'nin duvarlarında dinlenen Müslümanlar....
![mekkede sel baskını resimleri](https://i658.photobucket.com/albums/uu309/elestiriyoruz/kabe-baskini-cuheyman/kabe1nv7.jpg)
1974 yılında Kabe-i Şerif yağmur sebebiyle Hecer-ül Esved taşına kadar sular altında kaldı.
En güçlü sel 1941 yılında yaşandı.Bu baskında Hacer-ül Esved taşından bir parçanın koptuğu söylenir..
Not;
bu konuyu elestiriyoruz sitesinden çalmadık. orada da konuyu hazırlayan bizdik zaten.
Yorumlar